Фактори ризику, що впливають на діяльність КНП «Міська лікарня №10» ЗМР

  1. Щорічне змінення вимог НСЗУ щодо специфікацій до договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, відсутність фінансової спроможності виконання всіх вимог. Може призвести до відсутності підписаних деяких «пакетів» медичного обслуговування.
  2. Економічно необґрунтовані тарифи в договорах про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій можуть призвести до погіршення якості надання медичної допомоги.
  3. Обмежений обсяг платних медичних послуг та неможливість надання деяких на платній основі в рамках застосування Постанови Кабінету міністрів України від 17.03.1996 №1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах».
  4. Відсутність фінансової можливості на закупівлю дорого вартісного обладнання для забезпечення якісного надання медичних послуг та виконання вимог НСЗУ. Обладнання, що експлуатується на теперішній час здебільшого морально застаріле та має високий ступень зношеності.
  5. Зменшення кількості досвідченого медичного персоналу в зв’язку з низьким рівнем оплати праці.
  6. Відсутність безперебійного джерела живлення та запасного вводу водопостачання та зношеність комунікацій призводить до погіршення а іноді і відмови у наданні медичної допомоги хворим на гостру ниркову недостатність.
  7. Зниження платоспроможності населення на тлі погіршення економічної ситуації в країни, може призвести до зменшення обсягів надання медичних послуг на платній основі.
  8. Затримка оплати НСЗУ по договорам про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій може призвести до порушення вимог Кодексу законів про працю в частині обсягів та строків виплати заробітної плати.
  9. Для забезпечення конкурентно-спроможності закладу з метою поліпшення умов перебування пацієнтів необхідно провести ремонт кардіоревматологічному та терапевтичному відділеннях.
  10. Зменшення кількості фізичних осіб (лікарів, працівників з медичною освітою та молодшого медичного персоналу) з причини низької оплати праці може негативно вплинути на якість надання медичних послуг.