Кардіологічне відділення

Франскявічєнє Людмила Володимирівна
лікар вищої категорії
Телефон:
(061) 224-09-16
Розташування:
Другий поверх стаціонарного корпусу
Про відділення
Кардіологічне відділення КНП «Міська лікарня №10» ЗМР функціонує з 31 травня 1980 року. Спеціалізоване кардіологічне відділення є структурним підрозділом КНП «Міська лікарня №10» ЗМР та клінічною базою кафедри «Терапії, клінічної фармакології та ендокринології» ДЗ Запорізької медичної Академії Післядипломної Освіти.

У відділенні на 2019 рік розгорнуто 40 ліжок. У відділенні 1 палата на 6 ліжок, 3 палати на 5 ліжок, 3 палати на 4 ліжка, 1 палата на 3 ліжка, 1 палата на 2 ліжка, 6 палат мають місцеве водопостачання та холодильники для збереження їжі. У відділенні є буфет для централізованого прийому їжі і збереження продуктів харчування пацієнтів у додатковому холодильнику. Відділення має відремонтовані санвузли та кімнати - душові.
На протязі року в відділенні проходять лікування до 1400 пацієнтів.
З 01.01.2001 року в кардіологічному відділенні створений Центр лікування та реабілітації для ветеранів Чорнобиля та Афганістану.
Згідно наказу №181 від 09.06.2010 ЗМР на базі кардіологічного відділення розгорнуто 30 ліжок для реабілітації хворих на гості форми ішемічної хвороби серця та хворих, що перенесли аорто - коронарне шунтування, не мають ускладнень, та підлягають проходженню подальшої реабілітації в умовах санаторію.
Згідно наказу № 277 від 26.08.15 ЗМР в кардіологічному відділенні проходять лікування пацієнти з гострими первинними та повторними порушеннями серцевого ритму з нестабільною гемодинамікою з усього міста, з фібриляцією / тріпотінням передсердь давністю до 48 годин від початку захворювання, крім випадків фібриляції / тріпотінням передсердь, що мають явне некардіальне походження (гострі запальні процеси, периопераційні аритмії, тощо).
Також відділення здійснює щоденну планову госпіталізацію хворих на кардіологічну патологію свого району обслуговування.
У відділенні працюють досвідчені і кваліфіковані лікарі.
Основними задачами відділення є організація і забезпечення висококваліфікованої діагностичної, лікувальної і відновлюваної допомоги громадянам міста Запоріжжя з захворюваннями серцево-судинної системи згідно з наказами департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради.
Обстеження хворих проводиться з використанням сучасних методів дослідження:
- сучасні методики лабораторних досліджень;
- ЕКГ;
- Холтерівське моніторування ЕКГ;
- Добовий моніторінг АТ;
- Ехокардіоскопія;
- Ультразвукова діагностика черевної та заочеревної областей;
- Функція зовнішнього дихання;
- Фіброгастродуоденоскопія га колоноскопія;
- Рентген та флюорографія органів грудної порожнини;
- Огляд вузьких спеціалістів.
Показання для госпіталізації у кардіологічне відділення КНП «Міська клінічна лікарня №10» ЗМР (затверджені наказом департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради від 03.05.18 № 35)
- Диференційна діагностика синдрому «кардіалгій» та атипових форм ХІХС.
- Прогресуюча серцева недостатність ( СН А та Б) на фоні різних форм ХІХС, гіпертонічної хвороби, кардіоміопатій, вроджених вад серця.
- Аномалії розвитку провідної системи серця - синдром WPW, СLС для підбору антиаритмічної терапії та відбору хворих на оперативне лікування.
- Синдром слабкості синусового вузла (синдром тахі-браді) – для консервативного лікування та відбору для постановки штучних водіїв ритму.
- «Рефрактерна» до медикаментозної терапії екстрасистолія.
- Диференційна діагностика, консервативне лікування кардіоміопатій з порушенням ритму, провідності, автоматизму серця та ознаками серцевої недостатності, відбір хворих на оперативне лікування.
- Диференційна діагностика, консервативне лікування вроджених вад серця та відбір хворих на оперативне лікування.
- Гіпертонічна хвороба II - III ст. та диференційна діагностика симптоматичних гіпертензій (ниркового, ендокринного та іншого генезу).
- Рефрактерна гіпертонічна хвороба.
- Госпіталізація призовників для уточнення діагнозу по направленню призовної комісії ВК.
- Стенокардія напруги III- IV функціональних класів.
- Реабілітація підгострого періоду різних форм інфаркту міокарду.
- Реабілітація хворих після АКШ та оперативних втручань.
- Порушення ритму серця рівного генезу до 48 годин в метою стабілізації стану та вирішення тактики введення хворих а подальшому.
- Підбір антиаритмичної терапії при постійній формі фібриляції передсердь, тріпотіння передсердь та інших аритмій у мешканців району обслуговування.
- Підбір антиаритмичної терапії хворим з порушенням ритму різного генезу після 48 годин (після підготовки на планове відновлення ритму) у мешканців району обслуговування.
Перелік досліджень, необхідних для планової госпіталізації до кардіологічного відділення
- Загальний аналіз крові (давністю до 1 місяця).
- Загальний аналіз сечі (давністю до 1 місяця).
- Аналіз крові на глюкозу (давністю до 1 місяця).
- Аналіз крові на реакцію Вассермана (давністю до 1 місяця).
- Флюорографія (рентгенографія легень) (давністю до 1 місяця).
- Огляд гінеколога для жінок, огляд уролога для чоловіків після 40 років (давністю до 1 місяця).
- ЕКГ (давністю до 1 місяця).
- Додаткові біохімічні, інструментальні (УЗД, ендоскопічні, рентгенологічні) та інші обстеження відповідно до локальних протоколів (ЛП) надання медичної допомоги основного захворювання в залежності від рівня, з якого направляється пацієнт.
Працівники відділення

