Кардіологічне відділення

Завідувач відділенням
Франскявічєнє Людмила Володимирівна
лікар вищої категорії


Телефон:
(061) 224-09-16

Розташування:
Другий поверх стаціонарного корпусу

Про відділення

Кардіологічне відділення КНП «Міська лікарня №10» ЗМР функціонує з 31 травня 1980 року. Спеціалізоване кардіологічне відділення є структурним підрозділом КНП «Міська лікарня №10» ЗМР та клінічною базою кафедри «Терапії, клінічної фармакології та ендокринології» ДЗ Запорізької медичної Академії Післядипломної Освіти.

У відділенні на 2019 рік розгорнуто 40 ліжок. У відділенні 1 палата на 6 ліжок, 3 палати на 5 ліжок, 3 палати на 4 ліжка, 1 палата на 3 ліжка, 1 палата на 2 ліжка, 6 палат мають місцеве водопостачання та холодильники для збереження їжі. У відділенні є буфет для централізованого прийому їжі і збереження продуктів харчування пацієнтів у додатковому холодильнику. Відділення має відремонтовані санвузли та кімнати - душові.

На протязі року в відділенні проходять лікування до 1400 пацієнтів.

З 01.01.2001 року в кардіологічному відділенні створений Центр лікування та реабілітації для ветеранів Чорнобиля та Афганістану.

Згідно наказу №181 від 09.06.2010 ЗМР на базі кардіологічного відділення розгорнуто 30 ліжок для реабілітації хворих на гості форми ішемічної хвороби серця та хворих, що перенесли аорто - коронарне шунтування, не мають ускладнень, та підлягають проходженню подальшої реабілітації в умовах санаторію.

Згідно наказу № 277 від 26.08.15 ЗМР в кардіологічному відділенні проходять лікування пацієнти з гострими первинними та повторними порушеннями серцевого ритму з нестабільною гемодинамікою з усього міста, з фібриляцією / тріпотінням передсердь давністю до 48 годин від початку захворювання, крім випадків фібриляції / тріпотінням передсердь, що мають явне некардіальне походження (гострі запальні процеси, периопераційні аритмії, тощо).

Також відділення здійснює щоденну планову госпіталізацію хворих на кардіологічну патологію свого району обслуговування.

У відділенні працюють досвідчені і кваліфіковані лікарі.

Основними задачами відділення є організація і забезпечення висококваліфікованої діагностичної, лікувальної і відновлюваної допомоги громадянам міста Запоріжжя з захворюваннями серцево-судинної системи згідно з наказами департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради.

Обстеження хворих проводиться з використанням сучасних методів дослідження:

 • сучасні методики лабораторних досліджень;
 • ЕКГ;
 • Холтерівське моніторування ЕКГ;
 • Добовий моніторінг АТ;
 • Ехокардіоскопія;
 • Ультразвукова діагностика черевної та заочеревної областей;
 • Функція зовнішнього дихання;
 • Фіброгастродуоденоскопія га колоноскопія;
 • Рентген та флюорографія органів грудної порожнини;
 • Огляд вузьких спеціалістів.

Показання для госпіталізації у кардіологічне відділення КНП «Міська клінічна лікарня №10» ЗМР (затверджені наказом департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради від 03.05.18 № 35)

 1. Диференційна діагностика синдрому «кардіалгій» та атипових форм ХІХС.
 2. Прогресуюча серцева недостатність ( СН А та Б) на фоні різних форм ХІХС, гіпертонічної хвороби, кардіоміопатій, вроджених вад серця.
 3. Аномалії розвитку провідної системи серця - синдром WPW, СLС для підбору антиаритмічної терапії та відбору хворих на оперативне лікування.
 4. Синдром слабкості синусового вузла (синдром тахі-браді) – для консервативного лікування та відбору для постановки штучних водіїв ритму.
 5. «Рефрактерна» до медикаментозної терапії екстрасистолія.
 6. Диференційна діагностика, консервативне лікування кардіоміопатій з порушенням ритму, провідності, автоматизму серця та ознаками серцевої недостатності, відбір хворих на оперативне лікування.
 7. Диференційна діагностика, консервативне лікування вроджених вад серця та відбір хворих на оперативне лікування.
 8. Гіпертонічна хвороба II - III ст. та диференційна діагностика симптоматичних гіпертензій (ниркового, ендокринного та іншого генезу).
 9. Рефрактерна гіпертонічна хвороба.
 10. Госпіталізація призовників для уточнення діагнозу по направленню призовної комісії ВК.
 11. Стенокардія напруги III- IV функціональних класів.
 12. Реабілітація підгострого періоду різних форм інфаркту міокарду.
 13. Реабілітація хворих після АКШ та оперативних втручань.
 14. Порушення ритму серця рівного генезу до 48 годин в метою стабілізації стану та вирішення тактики введення хворих а подальшому.
 15. Підбір антиаритмичної терапії при постійній формі фібриляції передсердь, тріпотіння передсердь та інших аритмій у мешканців району обслуговування.
 16. Підбір антиаритмичної терапії хворим з порушенням ритму різного генезу після 48 годин (після підготовки на планове відновлення ритму) у мешканців району обслуговування.

Перелік досліджень, необхідних для планової госпіталізації до кардіологічного відділення

 1. Загальний аналіз крові (давністю до 1 місяця).
 2. Загальний аналіз сечі (давністю до 1 місяця).
 3. Аналіз крові на глюкозу (давністю до 1 місяця).
 4. Аналіз крові на реакцію Вассермана (давністю до 1 місяця).
 5. Флюорографія (рентгенографія легень) (давністю до 1 місяця).
 6. Огляд гінеколога для жінок, огляд уролога для чоловіків після 40 років (давністю до 1 місяця).
 7. ЕКГ (давністю до 1 місяця).
 8. Додаткові біохімічні, інструментальні (УЗД, ендоскопічні, рентгенологічні) та інші обстеження відповідно до локальних протоколів (ЛП) надання медичної допомоги основного захворювання в залежності від рівня, з якого направляється пацієнт.

Працівники відділення

Жмінковська Ольга Юріївна, старша медична сестра
Ординатори відділення: Мороз Юлія Миколаївна, лікар першої категорії, Вдовіченко Ірина Ігорівна, лікар першої категорії.