Міський центр нефрології та діалізу

Завідувач відділенням
Овська Олена Генадіївна
к.м.н., лікар-нефролог вищої категорії


Телефон:
(061) 224-20-19

Розташування:
стаціонарний корпус, поверх 1

Про відділення

Міський центр нефрології та діалізу на базі КУ «Запорізька міська клінічна лікарня № 10» функціонує з червня 2017 року, складається з відділення діалізу та нефрологічних ліжок (№ 15) в структурі відділення терапії.

Відділення діалізу надає кваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу хворим, мешканцям м. Запоріжжя, на термінальну ниркову недостатність різної етіології у вигляді замісної ниркової терапії методом гемодіалізу/гемодіафільтрації (ГД/ГДФ) та перитонеального діалізу. Гемодіаліз (ГД) – процедура очищення крові поза організму з використанням штучного фільтру (діалізатору), через який проходить кров організму та очищується від уремічних токсинів та надлишку рідини. Перитонеальний діаліз - замісний метод, при якому в якості фільтру для очищення крові виступає власна очеревина, даний метод проводиться хворим вдома, безпосередньо самим пацієнтом, після проходження навчання у відділенні.

Відділення діалізу надає допомогу у вигляді ГД/ГДФ з потужністю 25 гемодіалізних місць (апарати «Штучна нирка» Dialog+ та Dialog+ on-line HDF) та перитонеального діалізу (апаратний метод з використанням циклерів «Home Choice», Baxter, США та ручний метод). В структурі відділення діалізу 2 системи водопідготовки «DWA» та «HERCO» загальною потужністю до 2000 л/год та 5 діалізних залів,. Відділення діалізу працює цілодобово з понеділка по суботу з тризмінним графіком прийому хворих на гемодіалізі. Щоденно у відділенні проводиться близько 75 сеансів ГД /ГДФ, для чого використовуються витратні матеріали виробництва BBraun (Німеччина). У відділенні діалізу постійно функціонує школа-тренінг для хворих на перитонеальному діалізі, де хворі навчаються ручному та апаратному методу. Хворі, що отримують лікування гемодіалізом/гемодіафільтрацією повністю забезпечені перев’язувальним матеріалом, антикоагулянтами, шприцями, препаратами невідкладної допомоги, отримують бюджетну терапію анемії з використанням сучасних еритропоетинів.

Хворі відділення діалізу динамічно спостерігаються у відділенні лікарями-нефрологами з проведенням корекції ускладнень основного захворювання (анемія, кістково-мінеральні порушення, артеріальна гіпертензія, тощо ) та лікуванням супутньої патології. За необхідності залучаються вузькі спеціалісти та здійснюється госпіталізація в КНП «Міська лікарня № 10» ЗМР. У відділенні діалізу постійно надається консультативна нефрологічна допомога хворим, мешканцям м. Запоріжжя, в тому числі на додіалізні стадії хронічної хвороби нирок.

Наші фахівці:

  • Горда І.Л. - лікар-нефролог вищої категорії;
  • Гоженко Н.А. - лікар-нефролог першої категорії;
  • Атрошенкова І.Л. - лікар-нефролог першої категорії;
  • Бокучава Д.Д. - лікар-нефролог;
  • Духонченко К.В. - лікар-нефролог;
  • Плахута М.К. - лікар-нефролог;
  • Велигорська М.К. - лікар-стажист;
  • Караван Ю.А. - лікар-стажист;
  • Новікова Н.М. - старша медична сестра.

Працівники відділення

Вурмістрова Інна Леонідівна, старша медична сестра